Darmowe banki zdjęć dobrej jakości – lista

Tworząc treści w swojej zawodowej pracy marketingowca niejednokrotnie potrzebowałem dobrej zdjęcia. Czy to pisząc bloga aby zilustrować wpis czy tworząc content do social mediów jako coś co przykuje uwagę podczas scrollowania newsfeed.

Jeszcze niedawno mieliśmy do dyspozycji płatne stocki zdjęć, słabej jakości bazy darmowych fotek lub zmuszeni byliśmy do zamówienia własnej, kosztownej sesji zdjęciowe.

Dziś mamy do dyspozycji wiele darmowych baz zdjęć, z których możemy korzystać do woli, a co najważniejsze, są to zdjęcia dobrej jakości.

Oto lista najlepszych moim zdaniem darmowych banków zdjęć:

 

Unsplash

https://unsplash.com/

Unsplash to bardzo popularny serwis oferujący sporo, dobrej jakości zdjęć. Warto jednak mieć na uwadze, że im bardziej popularny stock, tym częściej zdjęcia z niego pobrane będą się powtarzać.

Pexels

https://www.pexels.com/

Pexels to mój chyba ulubiony bank zdjęć, z którego najczęściej korzystam. Oferuje wysokiej jakości zdjęcia, których stylistyka mi osobiście bardzo odpowiada.

Pixabay

https://pixabay.com/

Pixabay to ostatnie w moim Top3 miejsce, gdzie można znaleźć dobrej jakości zdjęcia za darmo.

Picjumbo

Sprawdź licencję

Pamiętaj, że zanim pobierzesz i wrzucisz zdjęcie do sieci powinieneś sprawdzić licencję autora. W niektórych przypadkach może ona być ograniczona i na przykład wymagać podania autora lub źródła, albo nie można zdjęcia wykorzystać w celach komercyjnych.

Najczęściej spotykane oznaczenia licencji to:

CC BY – tutaj możemy dowolnie używać zdjęcia z podaniem autora

CC0 – możemy swobodnie korzystać ze zdjęć bez konieczności podawania autora i źródła.

Udostępnij

Dodaj komentarz